Geçmiş yıllarda kamulaştırdığınız fakat sonucundan emin olamadığınız işlemler mi var? Kamulaştırma Arşiv Sistemi ile tüm tamamlanmamış kamulaştırma işlemlerini kontrol altına alabilir, kurumunuzu zor duruma sokabilecek hukuki bir süreç oluşmadan sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Kamulaştırma Arşiv Sistemi kurumunuzdaki kamulaştırmalara ilişkin taranmış olan teknik doküman ve ekleri elektronik ortama aktarabileceğiniz, fiziksel arşive başvurmadan evrakları sorgulayıp görüntüleyebileceğiniz masaüstü yazılımıdır.

Ayrıca Taşınmaz Arşiv Bilgi Sistemi kamulaştırma planlarında bulunan parsellere ait coğrafi verileri, parsellerle ilişkili malikleri, kamulaştırma güzergâhı ve sınırını da sistemde plan şeklinde saklayabileceğiniz ilişkisel bir platform sunar.
Kamulaştırma Arşiv Sisteminin kullanılmaya başlanmadan önce, coğrafi arşiv kurulumu hizmetlerimizden faydalanılarak mevcut analog arşivinizi sayısal ortama aktarmanız gerekmektedir.

Kamulaştırma Planlarının Gösterimi

Sisteme aktarılmış olan tüm kamulaştırma planları, eksenleri ile birlikte tek harita üzerinde gösterilmektedir. İlgili plan detayı listeden veya harita üzerinden hızlı bir şekilde görüntülenebilmektedir. Kamulaştırma planına ait tüm parseller aynı şekilde listelenir.

 

Harita ve Katmanlar

İki farklı harita ekranı seçeneği ile arşiv planını ve güncel planı görüntüleyebilirsiniz. Kamulaştırma planına ait paftaları altlık olarak sisteme aktarabilirsiniz. Ayrıca plana ait parselleri, kamulaştırma ekseni ve sınırlarını istenilen koordinat sistemine göre eşleştirme yaparak sisteme aktarabilme imkanı sağlamakta. Sayısal veriler *.shp,*.tab ve *.dxf gibi birçok dosya yapısını destekler.

 

 

Tematik Gösterim

Plana ait parsellerin, tescili, eşleşmesi ve akıllandırılan doküman bilgilerine göre tematik rapor bilgisi sunmaktadır.

 

 

TAKBIS ile Kamulaştırma Öncesi ve Sonrası

Kamulaştırma planına ait sisteme aktarılmış parsellerin güncel sayısal verilerini ve maliklerini TAKBİS ile güncelleyebilir ve eşleştirebilirsiniz. Sistem aynı anda arşiv ve güncel planı görüntüleme imkanı sağlamaktadır.

 

 

Doküman Akıllandırma Sistemi

Taranmış olan dosyalarınızı toplu şekilde tek hamlede sisteme aktarın. Sisteme aktarılan dokümanların hızlı bir şekilde akıllandırılması için size gelişmiş bir kullanıcı ara yüzü sunar. Uygun formatta çevrilmiş olan dokümanlar kullanıcı tarafından parsel ve malik ile ilişkilendirilerek sunucuda saklanır. Dokümanlar akıllandırma işlemi sırasında tiplerine göre sınıflandırılarak istenilen alanlar dijital ortama aktarılır.

 

 

Plan ve Parsel İle İlişkili Arşiv Dokümanını İnceleyin

İlgili plan veya parsele ait tüm arşiv dokümanları, doküman tiplerine göre gruplandırılarak gösterilir. Seçmiş olduğunuz doküman, gelişmiş doküman görüntüleme penceresi üzerinden inceleyebilirsiniz. Doküman görüntüleme penceresi üzerinde doküman tipleri ve doküman tipine ait diğer akıllandırılmış alanlar görüntülenir. Ayrıca yetkisi bulunan kullanıcılar dokümanlarını bilgisayarlarına indirebilirler.

 

 

Gelişmiş Arama Seçeneği İle Hızlı Erişim

Sistem içerisinde il, ilçe, mahalle, ada, parsel, plan ve kişi sorgulaması ile isterseniz sisteme aktarılan sayısal verilere harita üzerinden isterseniz ilişkili arşiv dokümanına tek bir sorgu ile ulaşma imkânı sağlar.

Daha Yakından İnceleyin