Bitki türü analizi, rekolte tahmini, sulama analizi ve tarım parseli tespiti gibi işlemler uydu görüntüleri veya insansız hava araçları ile çekilen görüntüler kullanılarak yıllardır gerçekleştirilmekteydi.

“AgroWorks” adı altında geliştirmiş olduğumuz yapay zekâ tabanlı analiz yöntemleri ile bu işlemleri hızlı ve düşük maliyetlerde tamamlayarak tarımsal faaliyetlerinizi çok daha etkin yürütmenizi hedefliyoruz.

Güncel Uydu Görüntüleri

AgroWorks, en güncel uydu görüntülerini temin ederek sulama alanınıza ilişkin son durumdan haberdar olmanızı sağlar. Radar ve benzeri sensörler ile çekilen bu görüntüler sayısal analiz yapabilmenize de olanak sağlamaktadır.

 

İnsansız Hava Araçları

Uydu görüntüsü tercih etmeyen müşterilerimiz, AgroWorks’un işletmekte olduğu insansız hava araçlarının çekeceği yüksek çözünürlüklü hava fotoğrafları ile sulama alanına ait hiçbir detayı kaçırmazlar.

 

Geçmişe Ait Görüntüler

AgroWorks, 5 günlük aralıklarla çekilen eşsiz uydu görüntüsü arşivi ile 5 yıl öncesine ait görüntüleri temin edebilir. Böylelikle hukukî anlaşmazlık yaşadığınız konularda geçmiş tarımsal faaliyetleri analiz ederek çözüme hızlıca ulaşabilirsiniz.

 

Kaçak Sulamaya Son

AgroWorks, güncel uydu görüntüleri ve hava fotoğraflarını kullanarak tarımsal faaliyet gösterilen parsellerin sınırlarını yüksek doğrulukla belirler. Böylelikle kaçak sulamaları rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

 

Hızlı ve Güvenilir Mesaha

Geçmişe yönelik uydu görüntüleri ve bölgenize ait ürün fenolojisini dikkate alarak işlettiği yapay zeka algoritmaları sayesinde %90'ın üzerinde bir doğrulukla mesaha yapmanıza olanak sağlanır. Sahaya yanlızca kontrol için çıkarsınız.

 

Doğru Sulanan Alan Hesabı

Güncel parsel sınırı ve doğru mesaha sayesinde sulanan alan oranınızı hassas bir şekilde hesap eder, başarınızı kanıtlarsınız.

 

Otomatik Tahakkuk Hesaplama

AgroWorks, tespit edilen bitki türü, ürün dönemi, sulama yöntemi vb. etkenleri de dikkate alarak su kullanımını otomatik olarak belirler ve tahakkuklarınızı hızlı bir şekilde hesaplar.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

1. AgroWorks bir yazılım mıdır ?

AgroWorks, sulama yönetiminizi yapay zeka teknolojilerini kullanarak daha etkin yürütmenizi sağlayacak müşavirlik hizmetimizin genel adıdır.

2. Sunulan hizmetleri hangi yazılımlarla kullanacağım ?

Sunmuş olduğumuz tüm hizmetlerin sonucu olan veriyi sorgulamak ve görüntülemek için gerekli yazılımları ücretsiz olarak temin ederek kullanımınıza sunmaktayız. Bazı yazılımlarda bir defaya mahsus olmak üzere kurulum ücreti talep edilebilmektedir.

3. Sunulan hizmetleri kendi programımda nasıl görüntülerim ?

AgroWorks hizmetlerimiz kapsamında üretmiş olduğumuz veriyi eğer yazılımınız izin verirse içeri aktarmak veya görüntülemek için Excel ve benzeri formatlarda açık bir şekilde sunmaktayız.

4. Hizmet esnasında üretilen uydu görüntüsü veya hava fotoğraflarını nasıl kullanabilirim ?

Çalışmalarımız esnasında üretmiş olduğumuz hava fotoğrafları kuruluşunuza lisanslanmaktadır. Dolayısıyla kuruluş faaliyetlerinize yönelik olarak ve kuruluşunuz tarafından sınırsız bir şekilde kullanılabilirler. Uydu görüntülerinin kullanımı için görüntüyü sağlayan uydu firmasının kullanım esasları geçerlidir.